KONST / Litografier / Färglitografi 16164180
*
nr 1616 4180
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:34:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 08:43:45
1
300 kr
29/4 18:20:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Jørgen Nash
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
nr 1616 4180
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 08:43:45 | 1 | 300 kr |
29/4 18:20:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08